O nas

Oddział Fundacji Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji „Kaczeńcowa 7” działa od 2018 roku. Swoją nazwę zawdzięcza adresowi pod jakim znajduje się siedziba oddziału.  Kaczeńcowa to niewielka uliczka w Nowej Hucie, jednej z najmłodszych części Krakowa. Leży niedaleko historycznego kościoła Arka Pana, z dala od miejskiego gwaru.

Fundacja jako swój cel przyjęła wspieranie działalności wychowawczej Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego, w szczególności Hufca Kraków – Nowa Huta.  W działaniach kieruje się harcerskimi wartościami – chce współtworzyć otoczenie w którym funkcjonuje i wspierać braterskie relacje w środowisku działania.

„Kaczeńcowa 7” to również hostel mogący ugościć 26 osób, na które  czekają miejsca noclegowe, łazienki z prysznicami, aneks kuchenny oraz klimatyczna harcówka w podziemiu. W budynku znajduje się także wyposażona w multimedia sala konferencyjna na 30 osób (w ustawieniu teatralnym nawet do 60). Korzystający z sali mają zapewniony dostęp do wyposażonego aneksu kuchennego oraz sanitariatów.

Siedziba fundacji znajduje się w spokojnej okolicy, nad niewielkim stawem mającym status użytku ekologicznego. Okoliczny teren stanowi doskonałe miejsce na wszelką aktywność na świeżym powietrzu. Pomimo usytuowania w oddaleniu od zgiełku miasta budynek jest doskonale skomunikowany z centrum miasta. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości 500 metrów, zaś tramwajowy 650 metrów.

Zapraszamy do spędzenia czasu w naszym lokalu na Kaczeńcowej – czekamy na grupy zorganizowane, równie intensywnie czekamy na indywidualnych turystów.

Jesteśmy otwarci na propozycji współpracy w zakresie organizowania w naszym lokalu kursów czy szkoleń (np. kursy językowe).

Wejście do budynku jest niezależne i możliwe 24/7. Budynek usytuowany jest na ogrodzonym terenie, posiada 4 miejsca parkingowe.